Jak naložit s posekanou trávou?

kategorie
Jaro je v plném proudu a všichni vlastníci i těch nejmenších zahrádek či předzahrádek moc dobře vědí, že jaro přišlo i na věčně nezkrotnou a rostoucí trávu. Předpokládáme, že správný a vhodný stroj na její zkrocení už ve své výbavě máte, dnes vám však představíme pár triků, jak si poradit s trávou, kterou už vaše sekačka na trávu zkrátila na požadovanou délku.
Úprava chaty na trvalé bydlení je vhodnou alternativou bydlení se zahradou pro lidi, kteří nevlastní a nebo nechtějí vydat velké množství finančních prostředků na koupi rodinného domu a nebo zkrátka velký rodinný dům k životu nepotřebují.

Zařízení teras a balkonu

kategorie
Léto se nezadržitelně blíží a Vy stále přemýšlíte, jak si zařídit terasu či balkon? Jedna z nejdůležitějších věcí je jednoznačně nábytek. Volte co nejpraktičtější barvu, jako je třeba šedá, hnědá nebo černá. S černými odstíny především v kombinaci s kůží, buďte opatrní, v létě by po nahřátí mohlo být posezení nepříjemně horké.

Vánoční pohoda

kategorie
Nakupujeme dárky už od ledna, bereme si půjčky na ty nejdražší dárky, předháníme se, stresujeme se, blázníme. Úplně jsme zapomněli na opravdovou podstatu Vánoc, taky vám to tak přijde? Neměly to naše babičky bez všelijakých vymožeností přece jen lepší? Jak v čem.

Jak vybírat Vánoční dárky s lehkostí?

kategorie
Vánoční svátky už se pomalu blíží, vy ale stále ještě tápete nad tím, co komu pořídíte za dárek? Pak jste tady správně, připravili jsme si pro vás totiž několik skvělých tipů, díky kterým bude váš letošní Ježíšek plný úsměvů a rozzářených očí.

Činka nebo posilovací stroj?

kategorie
Jsou lepší činky nebo stroje ? Tak tato otázka napadla už mnoho začínajících fitness sportovců před vámi. Někteří se přiklánějí k individuálnímu cvičení na zátěžových strojích a ti další dávají přednost klasickému zdvihu činek. Ovšem, která z těchto voleb je z dlouhodobého hlediska lepší? Na toto téma se vedlo velké množství rozvášněných debat, jež neměly konce. Žádná však z nich nedokázala jasně odpovědět, na tak snadnou otázku. Pojďme se společ

Jak správně zazimovat zahradu?

kategorie
Zahrada... U většiny žen, ale klidně i mužů vyvolá právě zahrada obrovskou radost. Především, když na jaře a v létě pěkně rozkvétá a ladí pěkně našemu oku. Zároveň však se zahradou vychází i starost, a to především na podzim při přípravě zazimovávání...

Péče o balkonové rostliny

kategorie
Co by to bylo za balkon, kdyby ho od jara do podzimu nezdobila alespoň nějaká rostlina... Momentálně, stejně jako na zahrádce, se dá pěstovat na balkoně nebo terase většina druhů květin, stromků, keříků apod. - a to ať už v klasické podobě nebo zmenšené, doporučované přímo do květináče nebo truhlíku.

Fóliovník nebo skleník?

kategorie
Zahradní fóliovník už většina v vás viděla, nebo o něm aspoň slyšela. Pro ostatní nejprve shrneme, co to vlastně je fóliovník a k čemu slouží. Fóliovník podobně jako skleník slouží k pěstování květin či zeleniny. Je vyroben z plastové nebo kovové konstrukce, která je potažená fólií. Dokáže udržet optimální klima pro rostliny i za nepříznivého počasí.

Solární lampy na zahradu

kategorie
Na osvětlení zahrady jsou nejlepší volbou solární svítidla. Nejen že jejich instalaci zvládne každý, protože nemusí tahat žádné kabely, ale navíc vám rozsvítí zahradu za nulové náklady za energie. Osvětlená zahrada dostane rázem nový rozměr a svítidla vytvoří po setmění krásnou podívanou.

Jak připravit skleník na jaro

kategorie
S blížícím se jarem se můžete začít začít věnovat přípravě skleníku. Začít můžete už v únoru pokud extrémně nemrzne. V první řadě je dobré skleník pořádně vyvětrat a umýt polykarbonát či skla. Do vody přidejte ocet. Zničíte tím plísně, které na oknech přezimují.

Jak vybrat trampolínu

kategorie
Všechny děti si rádi hrají a skotačejí, proto proto je skákání na trampolíně nikdy neomrzí. Trampolíny se však vyrábí i ve větších rozměrech pro dospělé. Na trampolíně si protáhnete celé tělo,vybijete přebytečnou energii a ještě si užijete hodně legrace. Jelikož je trampolín v obchodech velké množství různých variant, pomůžeme vám tímto s výběrem té vhodné pro vaše potřeby.

Jak vybrat zahradní lehátko

kategorie
Snad každý si rád dopřeje chvíle relaxace a odpočinek na zahradním lehátku, třeba u bazénu na zahradě po únavném dni. Někdo má raději stín a tak umístí lehátko pod slunečník, jiní se zase rádi opalují na slunci. Výběr lehátek je velký. V nabídce najdete lehátka dřevěná, plastová lehátka, z umělého ratanu a dalších materiálů a typů jako jsou například polohovatelná lehátka či skládací lehátka.

Jak vybrat zahradní nábytek

kategorie
Také si v létě rádi užíváte sezení a chvíle strávené na zahradě, terase nebo balkóně s přáteli u kafíčka, nebo při zahradním grilování? Aby jste si zpříjemnili tyto chvíle naplno, neměl by vám chybět pohodlný zahradní nábytek. Než se do nákupu zahradního nábytku pustíte, měli byste vědět následující informace, které Vám následně výběr usnadní.

Párty stany na zahradu

kategorie
Zahradní párty stany jsou jednou z nejčastěji kupovaných a používaných variant. Skvěle vám mohou posloužit například jako altán na zahradě, který můžete kdykoli libovolně přemisťovat podle potřeby zrovna tam, kde chcete mít ochranu před sluncem, větrem či deštěm.

Příprava zahrady na jaro

kategorie
S přípravou zahrady na jaro můžete začít už v únoru a březnu. Na co vše bude v těchto měsících vhodná doba se dočtete v následujících řádcích. Kultivace půdy, skleníky a fóliovníky, řezy a ošetření ovocných stromů, kompost, trávník.

Nový rok s výzvou

kategorie
Vánoce utekli jako voda a my už tu máme zase nový rok. Všichni jsme si odpočinuli a jsme připravení se dostat do našich normálních kolejí. Začneme zase chodit do práce a děti do školy. Spoustu lidí na začátku nového roku začíná navštěvovat fitness centrum a snaží se zhubnout přebytečné kila, které nabrali o Vánocích.

Zimní sporty

kategorie
Máme začátek prosince a pomalu nám začíná pravá zima. Blíží se Vánoce, na které se všichni moc těší ale také se těšíme na zimní aktivity, které můžeme vykonávat jen v tomto ročním období, a proto jsou pro nás tyto aktivity speciální.
Je za námi první adventní neděle, která vnesla do mnoha domácností vánoční atmosfér. Vánoce nám klepou na dveře a mnozí z vás jistě řeší jakou vánoční výzdobu a jaké dekorace či osvětlení letos zvolí. Buďte však obezřetní a vyvarujte se nákupu nekvalitního vánočního osvětlení.

Sáňkování a vše o sáňkách

kategorie
Klasické sáňkování jaké všichni známe se těší veliké oblibě u dětí, ale i u dospělých. Pojďme se o sáňkování dovědět něco více. Sáňkování se v České republice začalo rozvíjet někdy na přelomu 19. a 20. století. Dřívějším dřevěným saním se dříve říkalo "rohačky".

Projektory vánoční dekorace

kategorie
Vánoční projektory. LED projektory vánoční dekorace a laserové projektory pro venkovní i vnitřní použití. Hit letošních Vánoc mezi vánočním osvětlením!

Vánoce 2017 na jednom místě

kategorie
Vánoční svátky se nám nezadržitelně blíží a my jsme na ně plně připraveni. V posledních dnech jsme naskladnili opravdu hodně různých druhů hraček pro děti a nepřeberné množství vánočního osvětlení do oken, interiérů i na vaši zahradu.

Péče o zahradní nábytek

kategorie
Výběr správného zahradního nábytku nebývá lehký kvůli široké nabídce výrobků. Zahradní nábytek se však liší v materiálu ze kterého je vyrobený, kvalitou a také cenou.

Jaký dárek pro děti?

kategorie
Už se nám pomalu ale jistě opět blíží Vánoce a s nimi i nákup vánočních dárků. Nejeden z nás už si jistě zažil situaci, kdy nevíte komu a jaký vánoční dárek koupit. Zde naleznete pár tipů na dárky pro děti.

Jak vybrat kvalitní slunečník na zahradu?

kategorie
Výběr kvalitního a vhodného zahradního slunečníku vám ušetří finance tím, že si nebudete muset každý rok kupovat nový slunečník.

Tipy na vánoční osvětlení a dekorace

kategorie
Vánoční osvětlení a dekorace patří neodmyslitelně každý rok k té správné vánoční atmosféře. Tipy na nové LED vánoční osvětlení čtěte zde.
Zahradní stany, altány a párty stany mají široké využití po celý rok. Svou hlavní sezonu mají však na podzim, kdy častěji prší a fouká chladnější vítr.

Grilování na zahradě

kategorie
Ke každému létu patří neodmyslitelně grilování. Preferujete chuť šťavnatého masíčka, nebo grilovanou zeleninu? Na obojí budete potřebovat jednoznačně kvalitní gril.