Jak vybrat trampolínu

Jak vybrat trampolínu

Všechny děti si rádi hrají a skotačejí, proto proto je skákání na trampolíně nikdy neomrzí. Trampolíny se však vyrábí i ve větších rozměrech pro dospělé. Na trampolíně si protáhnete celé tělo,vybijete přebytečnou energii a ještě si užijete hodně legrace. Jelikož je trampolín v obchodech velké množství různých variant, pomůžeme vám tímto s výběrem té vhodné pro vaše potřeby.

Na co se při výběru trampolíny zaměřit?

Trampolína s ochrannou sítí Trampolína by měla mít především dostatečnou nosnost, měla by být bezpečná a pevná. Trampolíny většinou snesou o něco větší zátěž než se u nich udává, ale přetěžováním trampolíny se její životnost rychle snižuje. Chcete li trampolínu na zahradu, kde na ni budete skákat společně s dětmi, pak určitě nekupujte malou trampolínu s nízkou nosností.

Důležitým bezpečnostním příslušenstvím k trampolínám je ochranná síť. Používá se především u trampolín větších rozměrů, kde je riziko úrazu větší než u malých trampolín pro děti, které jsou nízko nad zemí. Ochranná síť by měla být pevná a v ideálním případě dostahovat výšky od 1,5 do 2 metrů.

Jakou velikost trampolíny vybrat? Zde platí jednoduché pravidlo "čím větší - tím lepší". To však neplatí v případě, že chcete trampolínu umístit do menší vnitřních prostorů, kam postačí trampolíny o průměru 100 - 140 cm. Na zahradu můžeme doporučit venkovní trampolíny s průměrem od 200 až do 350 cm. Na velkých trampolínách si tak může zaskotačit celá rodina.

Vyvarujte se podezřele levných trampolín! V obchodech můžete narazit na trampolíny levné i dražší. Nejlevnější trampolíny však nedoporučujeme z toho důvodu, že mají použity nekvalitní materiály a je tak větší pravděpodobnost že může dojít k úrazu při rozbití trampolíny. Nekvalitní trampolíny mají i kratší dobu životnosti, jelikož hůře snášejí změny počasí.

Praktické příslušenství k trampolínám

Mohlo by vás zajímat