Jak připravit skleník na jaro

Jak připravit skleník na jaro

Polykarbonátový zahradní skleníkS blížícím se jarem se můžete začít začít věnovat přípravě skleníku. Začít můžete už v únoru pokud extrémně nemrzne. V první řadě je dobré skleník pořádně vyvětrat a umýt polykarbonát či skla. Do vody přidejte ocet. Zničíte tím plísně, které na oknech přezimují.


Dále můžete pokračovat výměnou půdy ve skleníku za novou, pokud je stará půda už unavená. Není to však nutnost. Mnohdy stačí současnou půdu ve skleníku zrýt, odstranit zbytky rostlin a pohnojit dusíkatým vápnem pokud budete dodržovat zásady střídání plodin. Dusíkaté vápno slouží také jako dezinfekce půdy. Je jen na vás a na vašich zkušenostech k jaké variantě se přikloníte.


Při práci ve skleníku nejen na jaře oceníte také místo, kam si můžete odložit potřebné věci. K tomu doporučujeme nějaké police nebo regál do skleníku. Nedoporučujeme však poličky ze dřeva. Dřevěná police by ve skleníku mohla nasáknout vlhkost a začít plesnivět, což by mohlo mít za následek uhynutí úrody.
Vhodné řešení může být hliníkový regál do skleníku.


Doporučujeme mít skleník na jaro včas připravený. Jarní sezona se pomalu a nezadržitelně blíží. Nezapomeňte také stejným způsobem připravit také fóliovník a pařeniště.

VYBRAT SI SKLENÍK NA ZAHRADU