Fóliovník nebo skleník?

Fóliovník nebo skleník?

Co je to fóliovník?

Zahradní fóliovník už většina v vás viděla, nebo o něm aspoň slyšela. Pro ostatní nejprve shrneme, co to vlastně je fóliovník a k čemu slouží. Fóliovník podobně jako skleník slouží k pěstování květin či zeleniny. Je vyroben z plastové nebo kovové konstrukce, která je potažená fólií. Dokáže udržet optimální klima pro rostliny i za nepříznivého počasí. Přes den se vyhřeje pomocí slunce a teplo udrží díky materiálům opláštění ze kterých se fóliovníky vyrábí. Ve fóliovníku je taktéž vlhko což způsobuje rychlé odpařování vody z půdy.

Zahradní fóliovník


Skleník vs Fóliovník


Jaké jsou výhody a nevýhody fóliovníků oproti skleníkům?


Skleníky přeci jen mnohem lépe izolují oproti fóliovníkům. Jsou vyrobeny z odolnějších a pevnějších materiálů a staví se na pevné konstrukci, kde vydrží celou řadu let.
Nevýhodou skleníků je znatelně vyšší pořizovací cena ve srovnání s cenou fóliovníku a absence možnosti přemístění. Pokud to tedy s pěstováním myslíte vážně a máte vyhraněné nějaké místo na zahradě, tak pro Vás bude skleník ideálním řešením.

Výhodou fóliovníků je, že jsou proti skleníkům levnější, dají se přemisťovat podle potřeby a s koncem sezony úplně sklidit. Nepotřebují mít žádné vyhrazené místo se základnou jako skleník.
Fóliovník je tedy ideálním řešením pro nenáročné pěstitele.

Prohlédnout nabídku fóliovníků

Prohlédnout nabídku skleníků