Vánoční pohoda

Vánoční pohoda

Nakupujeme dárky už od ledna, bereme si půjčky na ty nejdražší dárky, předháníme se, stresujeme se, blázníme. Úplně jsme zapomněli na opravdovou podstatu Vánoc, taky vám to tak přijde? Neměly to naše babičky bez všelijakých vymožeností přece jen lepší? Jak v čem. 

Zde je pár bodů na ty nejpohodovější Vánoce:

 Vánoční cukroví

Nač péct milion druhů cukroví do dvou do rána, abychom se mohli pochlubit sousedce, když především jde o tu atmosféru a rodinnou pohodu. Provoňme si byt skořicí a medem při pečení perníčků u skleničky vína s manželem nebo u legrace s dětmi. A že jsme zvyklí na plný stůl u sledování pohádek? Koupit pár kousků cukroví přece není žádná ostuda. 

vánoční cukroví

Výzdoba

V touze dohnat vidinu Vánoc v amerických filmech zdobíme naše domy, auta i stromy odshora dolů vánočním osvětlením, dokonce pořádáme soutěže o nejlépe ozdobený dům. Obdivujeme tu nádheru a zapomínáme na ten pocit, když ucítíme vůni hřebíčku zapíchaného v pomeranči. I stromeček můžeme ozdobit přírodněji, stačí nasušit plátky citrónu, pomeranče nebo jablka a pověsit na šňůrku. Nebo pomalovat ořechové skořápky. Možností je spousta. 

vánoční výzdoba

Dárky 

To, co se v dnešní době stalo u většiny rodin smyslem Vánoc. Na dárky od srdce není nikdy pozdě. Co třeba babičce zkusit ručně ušít povlak na polštář? Nebo manželovi vymyslet báseň? 

vánoční dárek

Večeře 

Všichni mají ke štědrovečerní večeři kapra, jen u vás ho nikdo nejí? Proč by nemohl být lososový filet? Nebo Vánoce úplně bez masa? Jak přece chcete. Jídlo se sní, ale pocit nám zůstane. 

Ať chceme strávit adventní čas ve frontách v obchoďáku nebo na lovu kapra u rybníka, nejdůležitější je, že nám to vyhovuje. Nezapomínejme při tom všem stresu na sebe. 

vánoční stůl

Krásné Vánoce

Mohlo by vás zajímat