Zařízení teras a balkonu

Zařízení teras a balkonu

Léto se nezadržitelně blíží a Vy stále přemýšlíte, jak si zařídit terasu či balkon? My Vám rádi poradíme. 

Jedna z nejdůležitějších věcí je jednoznačně nábytek. Volte co nejpraktičtější barvu, jako je třeba šedá, hnědá nebo černá. S černými odstíny především v kombinaci s kůží, buďte opatrní, v létě by po nahřátí mohlo být posezení nepříjemně horké.Nesmíte opomenout ani materiál potahů a celé konstrukce nábytku, jelikož ten hraje při výběru také velkou roli. Záleží na něm pohodlnost posezení, které zvolíte. Velmi pohodlné jsou například sedačky z ratanu s látkovými potahy, dřevěný nábytek a další skvělé varianty, které budou na vaší zahradě či balkoně skvěle vypadat. Sedačku skvěle doplní křesla, která krásně uzavřou celou relaxační zónu a navíc přibydou místa na sezení pro Vaše hosty. Pokud by ovšem bylo míst i tak málo, začněte přemýšlet o zahradní houpačce, houpací síti či houpacímu křeslu.
Máme pro Vás skvělý tip! Pokud máte domácího mazlíčka, můžete zakoupit odstraňovač chlupů nebo mít na potazích snímatelné potahy a jednoduše je vyprat.
Další potřebnou výbavou je rozhodně gril. Máte několik možností, jaký zvolíte. Můžete zvolit plynový gril, elektrický gril nebo klasický stolní gril. Nezapomeňte mít v blízkosti elektrickou zástrčku, aby byla manipulace s grilem co nejjednodušší.
Ke příjemně strávené barbeque party rozhodně nepaří otravný hmyz. Proto doporučujeme zakoupit také lapače a odpuzovače hmyzu. Aby Vám nebyla zima, neopomeňte ani topidla, která Vás zahřejí při chladnějších večerech. Ať máte terasu či balkon, neobejdete se bez clony proti slunci, doporučujeme zakoupit markýzu, která Vás ochrání před pálivými slunečními paprsky a dopřeje Vám stín, pokud se budete chtít opalovat, jednoduše markýzu zatáhnete a nic Vám nebude bránit v opalování.
A v neposlední řadě… dekorace! Zde se Vám otevírá brána kreativity a možností, jak vybavit prostory, kde budete v létě zajisté trávit hodně času. Pokud jste vášniví zahradníci, nezapomeňte na krásné závěsné květináče nebo truhlíky, do kterých můžete zasadit květiny a ozářit celé místo. Pokud Vám zahradničení nic neříká, nezoufejte a nakupte třeba umělé květiny, různé sošky, dekorace, které Vám zpříjemní pobyt s přáteli nebo rodinou.


Mohlo by vás zajímat